Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021”

Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane podgrupy: klasy I-IV, od V do tegorocznych absolwentów, uczniowie szkół specjalnych). Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci).

Motywem przewodnim Konkursu jest poznawanie Wszechświata oraz dorobku ludzkości w zakresie badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Uczestnicy w swoich pracach muszą nawiązać przynajmniej do jednego ze szczegółowych tematów Konkursu:

a)     Wakacyjne obserwacje nieba;

b)     Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu;

c)     (Wszech)świat z książek Stanisława Lema.

W trakcie wakacji zachęcamy do śledzenia profilu POLSA na Facebooku, gdzie będziemy prezentować materiały edukacyjne mogące służyć jako inspiracja.

Technika prac – niemal dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, audiowizualne).

Kryteria oceny to walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, nawiązanie do ww. materiałów edukacyjnych.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do Hevelianum w Gdańsku, jednego z partnerów konkursu (drugim Centrum Nauki Kopernik – ESERO POLSKA). W reakcji na duże zainteresowanie zeszłoroczną, pierwszą edycją konkursu przygotowaliśmy także zestawy gadżetów dla 5 najaktywniejszych szkół. Autorki i autorzy wszystkich prawidłowo zgłoszonych prac otrzymają pamiątkowy elektroniczny dyplom.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, znajdują się są na stronie https://polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/1447-moje-kosmiczne-wakacje-2021-konkurs-polskiej-agencji-kosmicznej-dla-uczniow-szkol-podstawowych

Już wkrótce również za pośrednictwem tejże strony udostępnimy dedykowany formularz online, czyli jedyną drogę do zgłaszania prac (Uwaga! W tym roku nie będziemy przyjmować i oceniać zgłoszeń „fizycznych”, nadsyłanych pocztą tradycyjną lub kurierem!). Na zgłoszenia czekamy do 4 października br.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.